Treningi BPK

BPK – czyli bez punktów kontrolnych.
Na tej stronie będziemy zbierać stworzone trasy na orientację, które można zaliczyć przy pomocy aplikacji na telefon i nawiązać rywalizację sportową na orientację wirtualnie, w dowolnym czasie.
Udostępniamy Wam mapy z naniesionymi punktami kontrolnymi, które odhaczycie przy pomocy aplikacji w Waszych smatfonach. W terenie nie ma żadnych perforatorów ani lampionów. 

Co musicie zrobić by wziąć udział w tej rywalizacji?

  1. Zainstalować aplikację: GPS Orienteering Run (tylko Android)
  2. W aplikacji podać przygotowany kod trasy (patrz tabelka poniżej)
  3. Wydrukować mapę
  4. Przyjechać na start
  5. W razie pytań/problemów pisać/dzwonić do nas 🙂

Dostępne trasy

RejonAutorDługośćMapaKod trasySzczegóły
Dolina Środkowej PilicyPiotr Zarzycki70 kmlink1o49kfxolink
Łódź SEAndrzej Jacak135 kmlink84iak5dslink
Łódź SEAndrzej Jacak70 kmlink3hbakkjclink

Aplikacja

Aplikacja (GPS Orienteering Run) jest darmowa, wymaga systemu Android oraz dostępu do internetu i gps. Po wpisaniu kodu trasy pobiera się mapa z naniesionymi PK oraz start i meta. Chowacie telefon do kieszeni i ruszacie na trasę z tradycyjną papierową mapą.
Aplikacja startuje automatycznie gdy wykryje, że jesteście już na starcie (możną tą funkcję wyłączyć) i automatycznie się zakończy gdy osiągnięcie metę. Gdy będziecie w miejscu PK aplikacja albo automatycznie potwierdzi Waszą obecność na punkcie albo trzeba wymusić to ręcznie poprzez kliknięcie w symbol lampionu. O zaliczeniu PK telefon powiadomi Was sygnałem dźwiękowym i wibracjami. Jeśli nie jesteście w odpowiedniej lokalizacji, PK nie zostanie zaliczony.