Kangury, lamy i alpaki – wszystkie zwierzaki z Zielonej Szkoły w Goreniu Dużym były zdziwione, że tylu ludzi przyjechało uprawiać sport przy temperaturze powietrza ponad 30 stopni…

To właśnie upał, piaszczyste drogi oraz spore przewyższenia były czynnikami sprawiającymi, że IV edycja IT Orient przejdzie do historii jako wymagający rajd. Niedogodności jednak doskonale rekompensowały malownicze widoki oraz bogata fauna Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego. Warto zaznaczyć, że czwarta edycja IT Orient była pierwszą poza granicami województwa łódzkiego. Ponadto po raz pierwszy byliśmy częścią Pucharu Polski w Maratonach Rowerowych na Orientację.

Zawodnicy do zdobycia/wybrania mieli aż 33 PK, natomiast w sumie dla wszystkich tras rozstawiliśmy ich w lesie 38. O tym, że był to rajd dla prawdziwych twardzieli mogą świadczyć statystyki. Tylko dwóch zawodników przejechało całą trasę GIGA, natomiast na godzinę przed limitem czasu ponad połowa startujących znajdowała się jeszcze na trasie.

Szczegóły poniżej:

   Wyniki

   Galerie zdjęć:

   Mapy:

   Ślady przejazdów:

 Relacje: